<Ekim 2020>
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

AB Gemisi 4

Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü işbirliği ile Lise öğrencilerine yönelik olarak “Avrupa Gemisi 4” isimli Avrupa Birliği bilgilendirme seminerleri dördüncü döneminde Gençlik Merkezi’nde düzenlenmeye devam ediyor!

Eğitim yılının sonuna kadar her hafta Çarşamba günü 10:00 – 12:00 saatleri arasında Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde sohbet şeklinde verilecek olan eğitimlerde, Beyoğlu Belediyesi sınırları içerisinde yer alan 21 lise öğrencilerinin  ‘Avrupa’ hakkında bilgi sahibi olmaları ve bu konuyu düşünmeleri amaçlanıyor.

Avrupalılık, çok kültürlülük ve Avrupa vatandaşlığından doğan hak ve yükümlülüklerin anlatıldığı atölye şeklindeki eğitimlerle, ayrıca gençlerin yaşadıkları sokak, kent, ülke ile bağlantılı ancak çok daha büyük bir bütünün parçası olduklarını kavramaları, bunun getirdiği hak ve sorumluluk bilinci edinmeleri de amaçlanıyor. Eğitim sonunda ise Avrupalılık bilincinin artması, hoşgörü, birlikte var olma, eşitlik, demokrasi, çevrenin korunması gibi kavramların anlaşılması hedefleniyor.

Sohbetlerde, “Avrupa hakkında neler biliyoruz?”, “AB nedir?”, “AB’ye girmek Türkiye için iyi midir?”, “AB neler yapar?”, “AB’nin amaçları”, “Parlamento”, “Konsey”, “Komisyon”, “Genişleme”, “Avrupalılar” konuları konuşulacak. Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde 2 saatlik atölyelerden oluşacak olan eğitim çalışmalarının, tekrarlanan toplantılar ile süreklilik arz etmesi sağlanacak.

Seminerler İstanbul Bilgi Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Ayhan KAYA, Bilgi Üniversitesi AB Enstitüsü Lisans Programları Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Senem AYDIN, Bilgi Üniversitesi AB Enstitüsü Uluslar arası İlişkiler Öğretim Görevlisi Dr. Yaprak GÜRSOY, Bilgi Üniversitesi AB Enstitüsü Proje Sorumlusu Ceren GÖKÇE, Bilgi Üniversitesi AB Enstitüsü Akademik Programlar Sorumlusu Aslı AYDIN tarafından verilecektir.

Düzenlenen seminerlere her sene yaklaşık 1.000 öğrencimiz katılmaktadır ve katılımcılara seminer sonrasında katılım belgesi verilmektedir.

Beyoğlu Gençlik Merkezi'ni Facebook'dan takip edin!