<Ekim 2020>
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Genç Paşalılar Futbol Tunuvası

Genç Paşalılar ismiyle yetenekli genç sporcular yetiştiren Beyoğlu Belediyesi, daha çok genci spor yapmaya özendirmek ve onların arasında dostluk köprüsü kurmak için şimdi de aynı isimle Futbol Turnuvası düzenliyor. Kefken Kampı, Yaz Spor Okulları, Sabah Sporları, Yüzme Okulu, Semt Konakları'nda yapılan sporlar ve futbol turnuvası ile tam gaz devam ettiğimiz spor aktivitelerine yeni senede daha fazla ağırlık verilecektir.

Beyoğlu Belediyesi Piyalepaşa Spor Tesisleri’nde yapılan Genç Paşalılar Futbol Turnuvası’na katılmak için, 18 yaşından büyük olmanız ve Beyoğlu’nda ikamet etmeniz yeterlidir.

2013 yılında düzenlenen;10 Kasım günü 1573 Piyale ve Bombacılar Takımlarının karşılaşması ile başlayan ve 80 genç futbolcunun katıldığı Genç Paşalılar Futbol Turnuvasında kupayı Akkulaksız Futbol Takımı kaldırdı.

Beyoğlu Belediyesi’nin düzenlediği Futbol Turnuvası’na katılan 8 amatör Futbol Takımı, kupa için kıyasıya yarıştı. 22 Aralık günü Piyalepaşa Spor Tesisleri’nde Akkulaksız ve Babapınar arasında oynanan çekişmeli final maçında yüzü gülen taraf Akkulaksız oldu.

 

Akkulaksız Takımı, hak ettiği kupayı Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile birlikte kaldırdı. Turnuvaya katılan tüm takımlara madalya ve gol kralına kupa takdim eden Başkan Demircan, spor aktivitelerine yeni senede daha fazla ağırlık vereceğini ifade etti.

Aynı gün oynanan üçüncülük maçını ise 1573 Piyale Takımı kazandı.

Geçtiğimiz yıl futbol turnuvası düzenlenmesi için Başkan Demircan'a talepte bulunan ancak Mart hayatını kaybeden Burak Can Karamanoğlu'nun adına düzenlenen futbol turnuvasının şampiyonları Ayasofya ve Kırmızı Şeytanlar oldu.

Geçen Mart ayında Okmeydanı’nda hayatını kaybeden Burak Can Karamanoğlu adına düzenlenen amatör futbol turnuvasında Ayasofya ve Kırmızı Şeytanlar takımları şampiyon oldu. Geçtiğimiz yıl Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’dan futbol turnuvası düzenlenmesi için talepte bulunduğu öğrenilen Burak Can Karamanoğlu için düzenlenen turnuva çekişmeli geçti.

Piyalepaşa Spor Tesislerinde düzenlenen 18 yaş altı ve 18 yaş üstü 2 kategorili futbol turnuvasında 29 takım mücadele etti. Yetişkinlerde Ayasofya ve Romlar arasında, normal süresi 3-3 biten karşılaşmanın kazananı Ayasofya oldu. Yetişkinler kategorisinin şampiyonu kupalarını Başkan Yardımcısı Yasin Balcı’nın elinden aldı.

18 yaş altı kategorisinde ise Kırmızı Şeytan ile Toros Spor arasında gerçekleşen mücadelede Kırmızı Şeytanlar rakibini geçerek şampiyon oldu. Kupalarını Beyoğlu Belediye Başkan Yardımcısı Erol Ökten'in elinden alan gençler büyük mutluluk yaşadı.

Yaklaşık 250 gencin katıldığı ve bir ay boyunca nefes kesen karşılaşmalara sahne olan Burak Can Karamanoğlu futbol turnuvasında, gençlerde üçüncü olan Kızılay Tayfa ile yetişkinlerde üçüncü olan Arıman United'te üçüncülük kupalarını Beyoğlu Belediyesi Başkan Yardımcıları Erol Ökten ve Selim Erbaş'ın elinden aldı.

Kazdal ve Erkan gol kralı oldu

Düzenlenen turnuvada büyük başarı sergileyen, gençlerde Kırmızı Şeytanlar takımından Emir Harun Erkan, yetişkinlerde ise Romlar takımından Furkan Kazdal, turnuvada gol kralı seçilerek kupalarını Beyoğlu Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Balcının elinden aldı.

Turnuva sonunda ise dereceye giren tüm takımlar sahaya girerek Başkan Yardımcıları ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Beyoğlu Gençlik Merkezi'ni Facebook'dan takip edin!