<Ekim 2020>
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Dünyanın Ritmi Beyoğlu’nda

Hayatı yakalamak için “Kalbinin Ritmini Dinle” diye başladığımız projemizi toplamda on beş milyon insanın yaşadığı, iki kıtanın kesişme noktası, dünyanın merkezi olan İstanbul da, İstanbul’un da kalbi olan Beyoğlu ’nda gerçekleştirdik. Katılımcıların hayran kaldığı her yeri ayrı bir tarih, sanat ve kültür kokan bu şehirde Avrupa Birliği Gençlik Programları kapsamında  “Listen Your Heart Beat – Kalbinin Ritmini Dinle” isimli uluslar arası gençlik değişim projesini 28 Ağustos – 04 Eylül 2012 tarihlerinde Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirdik. 

Proje boyunca yoğun tempoda çalışarak, projemize katılan 4 ülkenin dillerinden sözler içeren ve müziklerini de bizzat yaptığımız iki farklı şarkı kaydı hazırlayıp, bir de bu şarkılara Beyoğlu’nda klip çektik. Müzik çalışmalarımızın yanı sıra, düzenlediğimiz aktivitelerle farklı kültürlere ait yiyecek ve içecekleri tatma, farklı kültürlere ait dans ve müzikleri görme ve öğrenme şansı yakaladık.

Projemizin ortakları olan İngiltere, İspanya, Yunanistan ve Türkiye’den katılan gençler hayatlarında unutamayacakları bir hafta geçirdiler. Bir hafta boyunca Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde davul, darbuka ve çeşitli ritim aletleriyle ritim çalışmaları yapıp hayatın ritmini arayan gençler aynı zamanda uluslar arası başarıları olan Boğaziçi Caz Korosu’nun şefi ile de akapella çalışması yaptık.

Projemizin son gününde ise Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde halka açık olarak bir final gösterisi de düzenledik. Finalde ise yapmış olduğumuz çalışmaların sunumunu yapıp mini bir konser verdik.

Projenin sonunda oluşturulan videoyu izlemek lütfen tıklayınız... 

Beyoğlu Gençlik Merkezi'ni Facebook'dan takip edin!