<Ekim 2020>
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Avrupa Gemisi Gençlik Merkezi’nde..

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü işbirliği ile Ortaöğretim öğrencilerine yönelik olarak “Avrupa Gemisi” isimli Avrupa Birliği bilgilendirme seminerleri Gençlik Merkezi’nde düzenleniyor.
 
Eğitim yılının sonuna kadar her ay Salı ve Perşembe günü Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde sohbet şeklinde verilecek olan eğitimlerde, Beyoğlu Belediyesi sınırları içerisinde yer alan 20’den fazla okulun 9.sınıf öğrencilerinin Avrupalılık üzerine düşünmeleri amaçlanıyor.
 
Avrupalılık, çok kültürlülük ve Avrupa vatandaşlığından doğan hak ve yükümlülüklerin anlatıldığı atölye şeklindeki eğitimlerle, ayrıca gençlerin yaşadıkları sokak, kent, ülke ile bağlantılı ancak çok daha büyük bir bütünün parçası olduklarını kavramaları, bunun getirdiği hak ve sorumluluk bilinci edinmeleri de amaçlanıyor. Eğitim sonunda ise Avrupalılık bilincinin artması, öğrencilerin hoşgörü, birlikte varolma, eşitlik, demokrasi,çevrenin korunması gibi kavramları içselleştirmesine katkıda bulunulması olmak hedefleniyor.
 
Sohbetlerde, “Avrupa hakkında neler biliyoruz?”, “AB nedir?”, “AB’ye girmek Türkiye için iyi midir?”, “AB neler yapar?”, “AB’nin amaçları”, “Parlamento”, “Konsey”, “Komisyon”, “Genişleme”, “Avrupalılar” konuları konuşulacak. Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde 1,5-2 saatlik atölyelerden oluşacak olan eğitim çalışmalarının, tekrarlanan toplantılar ile süreklilik arz etmesi sağlanacak.
 
Seminerler İstanbul Bilgi Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü Direktörü Prof.Dr.Ayhan KAYA, Bilgi Üniversitesi AB Enstitüsü Lisans Programları Koordinatörü Yrd.Doç.Dr. Senem AYDIN, Bilgi Üniversitesi AB Enstitüsü Uluslar arası İlişkiler Öğretim Görevlisi Dr.Yaprak GÜRSOY, Bilgi Üniversitesi AB Enstitüsü Proje Sorumlusu Ceren GÖKÇE, Bilgi Üniversitesi AB Enstitüsü Akademik Programlar Sorumlusu Aslı AYDIN tarafından verilecektir.
 
17 Şubat 2011 – 12 Mayıs 2011 tarihleri arasında Salı ve Perşembe günleri 10.00 – 12.00 saatleri arasında Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi ve Bilgi Evi’nde gerçekleşecek olan seminerlere Beyoğlu ilçesinde bulunan 21 lisemiz katılacaktır. Düzenlenecek olan seminerlere yaklaşık 1000 öğrencimiz katıldı ve seminerlerin sonunda bütün öğrencilerimize katılım sertifikası verilmiştir.
 
 

Beyoğlu Gençlik Merkezi'ni Facebook'dan takip edin!