<Eylül 2020>
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Beyoğlu Belediyesi Gençlik Orkestrası

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan sanata ve gençliğe yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekledi. Projelendirdiği ve desteklediği bu proje sayesinde Beyoğlu Belediyesi Gençlik Orkestrasına kavuştu.

2010 Yılı Kasım ayında kurulan ve kurulduğu günden bugüne verdiği muhteşem konserlerle müzikseverlerin ve müzik otoritelerinin büyük beğenisini kazanan “Beyoğlu Belediyesi Gençlik Orkestrası” çalışmalarına devam ediyor. Orkestraya Türkiye’nin En Genç Keman Virtüözü olarak bilinen Muhammed YILDIRIR şeflik etmektedir. Hayatın farklı renklerini bir araya getiren Gençlik Orkestrası ilçede yaşayan gençlerden oluşup Türk Müziği’nden Jazz’a, tangoya ve klasik müziğe kadar uzanan repertuarının yanında beynelmilel müziklerin coverlarını da yapmaktadır. Genç müzisyenleri bir araya getiren Gençlik orkestrası gençlere enstrüman becerilerini geliştirme ve kendi dallarında uzman müzisyenlerle aynı sahneyi paylaşma fırsatı tanımakta, üyelerinin ulusal ve uluslar arası platformlarda sahne alarak farklı tecrübeler edinmelerini sağlamaktadır. Gençlik Orkestrası, üyelerini sadece müziğin değil Yaşam’ın paylaşıldığı Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezinde büyük ve güçlü bir sosyal - müzik ağına dâhil etmekte, genç müzisyenlerin farklı sanatsal tecrübelerini birbirleriyle paylaşmalarına olanak sağlamaktadır.

Orkestra şimdiye kadar sırasıyla  “2.Kültürlerarası Sanat Diyalogları”nda, Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nin açılışında, AB Gençlik Projeleri çerçevesinde Avusturya Bregenz de, Beyoğlu Belediyesi Beyoğlu’nda Ramazan Programında , Beyoğlu Belediyesi Altın Eller Geleneksel El Sanatları Festivalinde, T.C.Maltepe Ünversitesi 2011-2012  Akademik Yılı Açılış Töreninde , 1.Uluslararası İstanbul Spor Filmleri Festivali kapsamında Aya İrini’de , 3.Kültürlerarası Sanat Diyalogları (KSD) açılış programlarında ve belirli aralıklar ile Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde konser verdi.

Beyoğlu Gençlik Merkezi'ni Facebook'dan takip edin!