<Eylül 2020>
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Avusturya Bregenz’de AB Gençlik Projesi

Hep Genç- Yaşam Koçu Beyoğlu” sloganıyla yedi yıldır gençlere yeni ufuklar açan Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi, Avrupa Birliği Komisyonu tarafından 2011 yılını  ‘’Avrupa Gönüllülük Yılı’’ ilan etmesiyle Avusturya’nın Bregenz şehrindeki gönüllü kuruluşlar ile Beyoğlulu Gençler ortak çalışmalarda bulundular. Bir hafta süren programda, ayrıca, Beyoğlu Belediyesi Gençlik Orkestrası da konser verdi.
 
Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi ve Bregenz Between Gençlik Merkezi ortak bir AB Gençlik Projesine imza attılar.  2-9 Temmuz 2011 tarihleri arasında Avusturya’nın Bregenz şehrinde gerçekleşen projeye 15-25 yaşları arasındaki toplam 23 Beyoğlu’nda yaşayan genç katıldı. Bregenz’e giden gençler gönüllülük esasına dayalı proje kapsamında Avusturyalı gençlerle ve Avusturya’da yaşayan Türk gençlerle bir araya geldi. Program dâhilinde önce, gençlere, Vorarlberg eyaletinin başkenti Bregenz tanıtıldı.
 
Gönüllü Kuruluşlar Ziyaret Edildi
Avusturya’nın batısındaki bu şehirde Bregenz İlkyardım Merkezi, Mariahlif Huzur Evi ve Vorkloster İtfaiyesi ziyaret edilerek çalışmalar yerinde incelendi. Gençler, Avusturya’nın tüm eyaletlerinden, İsviçre’den ve Almanya’dan gelen itfaiye birlikleri ve bandolarından oluşan 3000 kişilik resmigeçit törenini izleme fırsatı buldu.
Bregenz Bisikletle Gezildi
Bregenz’in doğasını daha yakından tanımak gençler genellikle şehri bisikletle gezdiler.Manzarayı daha iyi görebilmek için  teleferikle Pfander dağına çıkıp  tüm Bregenz, İsviçre ve Almanya’yı kuşbakışı seyrettiler.Ayrıca gençler Mögger ilçesindeki kanyonu ve dünyanın ilk yüzen sahnesi gezdiler.
Gençlik Orkestrası’ndan Konser
Orkestra şefi ve  keman virtüözü olan  Muhammed Yıldırırın şefliğinde 23 kişilik mini orkestra  konser verdi.
 
Projenin ikinci aşaması kapsamında,  Avusturyalı gençler ve Avusturya’da yaşayan Türk gençleri de 2-9 Nisan 2012 tarih arasında İstanbul’a gelecek. Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından misafir edilecekler.
 

Beyoğlu Gençlik Merkezi'ni Facebook'dan takip edin!