<Mart 2019>
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Üniversite Hazırlık ve Kişisel Gelişim Kursları kayıtları başladı

Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi her yıl olduğu gibi bu yıl da kişisel gelişim ve hobi kursları ile gençlerin ilk uğrak noktası olmayı hedefliyor. Binlerce genç için yeteneklerini keşfetme, ilgi alanlarında kendini geliştirme, yeni dostluklar ile sosyalleşme fırsatı sunan Gençlik Merkezi hız kesmeden yeni dönemin hazırlıklarını tamamladı. Alanında uzman eğitmenler ile gerçekleştirilen derslerimizde yeni dönem kayıtlarımız 21 Ağustos 2017 tarihinden itibaren başlıyor.

Beyoğlu Gençleri Üniversiteye Gençlik Merkezi’nde Hazırlanıyor

2 milyona yakın öğrencinin ter döktüğü üniversite sınavında öğrencilerin yanında olan Gençlik Merkezi, Üniversiteye Hazırlık Kursları ile onlarca öğrencinin üniversite hayalini gerçekleştirmesine katkı sağlıyor. Üniversite tanıtım gezileri, sınav stresi ile başa çıkma ve motivasyon seminerleri, sınav sonrasında Tercih Destek Merkezi ile Beyoğlu gençleri için üniversiteye giden yol Gençlik Merkezi’nden geçiyor.

Gençlik Merkezi’nde Kültür ve Sanatla İç İçe Bir Gençlik Ordusu Yetişiyor

Gençlik Merkezi sanatçı gençler yetiştirmeye de devam ediyor. Gençlerimiz gitar, bağlama, keman, piyano, bateri, ney kursları ile enstrüman çalmayı öğreniyor, Gençlik Orkestrası ve Gençlik Korosu ile kendilerini sahneye taşıyor. Tiyatro kursu öğrencilerimiz eğitimlerini tamamlar tamamlamaz kendilerini seyirci karşısında buluyor. Kültürümüzde ayrı bir yeri olan Karagöz ile tanışan ve Kukla Atölyesine katılan gençler hayal perdesinin arkasında kendilerine yer ediniyor. Fotoğrafçılık Kursu ile öğrencilerimiz, objektiflerinden yansıyan kareleri yine Gençlik Merkezi Sanat Galerisi’nde sergileme fırsatı buluyor. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan “Bir hayalim vardı. Kültür ve sanatın merkezi Beyoğlu’nda, tiyatroda, müzikte, sanatın her alanında, bizim gençlerimiz, bizim çocuklarımız kendini yetiştirsin ve etkinliklerimizle, kendi yavrularımızla yaptığımız bir kültür şehri inşa edelim. Bugün Gençlik Merkezi’nde kültür ve sanatla iç içe bir gençlik ordusu yetişiyor.” diyerek, Gençlik Merkezi ile hayalini gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiriyor.

Küresel Gençler Gençlik Merkezi’nden

İletişim çağındaki dünya için gençlerin yabancı dil öğrenmesine ve geliştirmesine olanak sağlayan Gençlik Merkezi hem teorik hem de pratik dersler ile bunları perçinliyor. Dünyada en çok konuşulan diller arasında kendine ilk sıralarda yer bulan İngilizce, İspanyolca ve Arapça Kursları ile gençlerimiz her geçen gün küreselleşen dünyanın şartlarına ayak uydurmakta güçlük çekmiyor.

Kişisel Gelişim ve Hobi Kursları Gençlik Merkezi İle Yükseliyor

Kültür, sanat ve eğitim merkezi olarak her geçen gün daha da büyüyen Gençlik Merkezi, Diksiyon, Bilgisayar İşletmenliği, Web Tasarımı, Grafik Tasarımı, Bilgisayarlı Muhasebe, İşaret Dili kursları ile gençlere faydalı olmaya devam ediyor. Gençleri topluma kazandırmanın ilk adımı olan kişisel gelişim ve hobi kursları Gençlik Merkezi’nde yükseliyor.

Kurslarımız hem Ücretsiz hem de kurs sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Sertifika verilmektedir. Ekim - Haziran ayları arasında hafta içi ve hafta sonu devam eden kurslarımıza Beyoğlu İlçesi sınırları içerisinde ikamet eden 15 yaş üstü herkes başvurabilir. Kayıtlar için Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezlerine şahsen başvuru yapılması gerekmektedir. Başvurular 21 Ağustos 2017 tarihinde başlayacaktır. Ön kayıt için online başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru için gerekli evraklar:

  • Kimlik Fotokopisi
  • Öğrenci Belgesi ya da Diploma Fotokopisi
  • 1 Adet Vesikalık Fotoğraf

Not: Kayıtlarımız kontenjanla sınırlıdır.

Kurslarımız;
· Diksiyon
· LYS Hazırlık (Türkçe-Matematik-Sosyal Bilimler)
· Bilgisayar
· İngilizce
· İspanyolca
· Arapça
· Web Tasarım
· Grafik Tasarım
· Bilgisayarlı Muhasebe
· Fotoğrafçılık
· Tiyatro
· Karagöz ve Kukla Atölyesi
· İşaret Dili
· Keman
· Gitar
· Bağlama
· Gençlik Korosu
· Ney
· Piyano

Tüm Haberler için Tıklayınız...

Beyoğlu Gençlik Merkezi'ni Facebook'dan takip edin!