GALERİ

<Ekim 2020>
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Kefken Çevre Yaz Kampı

"BEYOĞLU’NUN KARADENİZDEKİ KIYISI: KEFKEN ÇEVRE VE YAZ KAMPI"

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan tarafından altı yıldır başta Beyoğlu gençlerine olmak üzere, tüm Beyoğlu vatandaşlarına, Beyoğlu’nun Karadeniz’e açılan kapısı Kefken Çevre ve Yaz Kampı’nda hizmet verilmektedir.

Gençlerin kültürel, sosyal, sanatsal ve bedensel olarak gelişimine katkı sağlamak amacıyla oluşturulmuş doğa harikası kamp alanı gençlerin yaz tatillerinin değerlendirilmesi, kişisel gelişimleri açısından eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Gençler için karne hediyesi niteliği taşıyan Kefken Çevre ve Yaz Kampı programı çerçevesinde, Beyoğlu’nun gençleri ve çocukları yetenekleri dâhilinde branşlara yönlendirilerek öğrenmenin en eğlenceli deneyimini yaşıyorlar, akranlarıyla güzel diyaloglar kurarak dostluğun, anlayışın ve hoşgörünün anlamını daha iyi pekiştirmiş oluyorlar.

Kırk altı dönümlük bir arazi üzerinde, 22 adet  iki katlı ve 23 adet müstakil olmak üzere toplam 45 adet evden oluşan; ayrıca yönetim odası, yemekhane, kafeterya, bilgisayar ve toplantı salonu, psikolojik danışman odası, lobi ve revirden oluşan üç katlı sosyal tesis ve amfi tiyatro, yüzme havuzu, futbol-basketbol-voleybol sahalarını barındıran kampımızda, öğrencilerimize daha iyi hizmet vermek ve ihtiyaçlarını karşılamak için, İdari Amir, Büro Çalışanları, Öğretmenler, Psikolojik Danışman, Doktor, Hemşire, Yemekhane Personeli, Güvenlik Personeli, Teknik Eleman, Temizlik Görevlisi olmak üzere 55 personel ile hizmet verilmektedir.

Kampta, Sportif ve Sanatsal olmak üzere faaliyetler ikiye ayrılmıştır. Sportif Branşlar; Futbol, Voleybol, Geleneksel Çocuk Oyunları, Basketbol, Yüzme, Badminton, Masa Tenisi, Satranç. Sanatsal Branşlar ; Tiyatro, Müzik, Modern Halk Dansları, Dünya Dansları ve Resim’dir. Tamamıyla uzman, lisanslı ve deneyimli öğretmen kadromuzla öğrencilerimize bir hafta süre içerisinde temel eğitim verilmektedir.

Kamp içerisinde doğayı bozmadan, tamamı ahşaptan yapılan Amfi Tiyatro da öğrencilerimize kaldıkları süre içerisinde hem eğlenmeleri hem de almış oldukları eğitimi ve kişisel yeteneklerini göstermeleri ve program yapmaları sağlanmıştır.

2015 yılı sonu itibarı ile kampımıza, 57 bin 39’u öğrenci, 156 bin 660’ı günübirlik vatandaş, belediye personeli ve aileleri, emniyet mensupları, köy dernekleri ve engelli vatandaşlarımız olmak üzere toplam213 bin 699 kişi katılmıştır.

Kefken Web Sitesi İçin Tıklayınız.

Kefken Tanıtım Filmini İzlemek İçin Tıklayınız.

Beyoğlu Gençlik Merkezi'ni Facebook'dan takip edin!